Szkoła Podstawowa w Żukowie

31 października w Zamiejscowym Oddziale Przedszkolnym w Korolówce odbyło się Święto Dyni. Tego dnia wszystkie dzieci oraz panie ubrane były na pomarańczowo. Niektórzy nawet przenieśli ze sobą prawdziwe dynie, które od razu zostały umieszczone na honorowym miejscu w jesiennym kąciku przyrodniczym.


Od rana trwała świetna zabawa. Najpierw dzieci opisywały wygląd dyni i porównywały je ze sobą. Następnie wspólnie obejrzeliśmy krótki film o walorach zdrowotnych dyni oraz dowiedzieliśmy się, jakie smakołyki można przyrządzić z tego wyjątkowego warzywa. Przedszkolaki wykonały także pracę plastyczno-techniczną. Przy użyciu rolek papieru toaletowego, bibuły i patyków powstały imponujące dynie, które przyozdobiły nasze sale. Podczas Święta Dyni nie mogło specjalnego posiłku. Tego dnia dzieci mogły skosztować rozgrzewającej zupy dyniowej, a na deser ,wyjątkowo panie poczęstowały wszystkich aromatycznym dyniowym ciastem. Zarówno maluchom, jak i starszakom bardzo przypadły do gusty te przysmaki.

 

W Święto Dyni nie zabrakło oczywiście rozmaitych gier i zabaw, takich jak: „dynia parzy”, „taniec z dynią”, czy „slalom między dyniami”. Na koniec, dzieci zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ten dzień spędziliśmy radośnie i w miłej, „dyniowej” atmosferze.

 

Oprócz tego, w przed dzień Wszystkich Świętych, by kultywować polskie tradycje i obrzędy, dzieci wraz z paniami wybrały się na Grób Nieznanego Żołnierza w Korolówce, by zapalić znicz i symbolicznie uczcić pamięć o zmarłych. Była to świetna alternatywa dla coraz bardziej popularnego w Polsce Halloween.


 

Andżelika Dorosz
Zamiejscowy Oddział Przedszkolny
w Korolówce

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie