Szkoła Podstawowa w Żukowie

Zamiejscowy Oddział Przedszkolny w Korolówce przygotował dla przedszkolaków z terenu gminy Włodawa wspaniałą uroczystość - I Przedszkolną Biesiadę Patriotyczną. Celem wydarzenia było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pod hasłem „Rok dla niepodległej”.

 

Wszystkie Przedszkola przygotowały przepiękne występy. Patriotyzm, ludowość, pogłębianie wiedzy o dziejach Polski, to zagadnienia na których opierały swój repertuar. Dzieci pięknie wyrecytowały wierszyki, zaśpiewały patriotyczne pieśni i zatańczyły tańce ludowe. Wystąpiły w kolorowych strojach wzbudzając zachwyt całej publiczności i zapraszając wszystkich uczestników do wspólnej zabawy.

 

W tym szczególnym dniu przedszkolakom towarzyszyły rodziny, dodając maluchom otuchy i dopingując występy. Przedszkole również odwiedziła delegacja z urzędu gminy we Włodawie, Rada sołecka oraz osoby wspierające. Panie z koła gospodyń wiejskich w Korolówce z pomocą rodziców oraz Ciastkarni Państwa Siemiak, przygotowały  wyśmienite regionalne smakołyki i słodki poczęstunek.

 

Przedszkolaki uczciły setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości najpiękniej jak potrafiły. Był to dzień pełen wrażeń, pozytywnych emocji oraz wzajemnej zabawy.

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie