Szkoła Podstawowa w Żukowie

W roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 w naszej szkole realizowany był projekt Rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów szkół Gminy Włodawa. W ramach projektu młodzież uczestniczyła w licznych zajęciach pozalekcyjnych i warsztatowych. Choć ostatnie zajęcia odbyły się w czerwcu, na uczniów, którzy wzięli udział w projekcie, czekała jeszcze niespodzianka - trzydniowa wycieczka do Łodzi. Nie ponosili oni żadnych kosztów związanych z wyjazdem, gdyż zostały one w całości pokryte z budżetu projektu.


W dniach 24-26 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie poznawali i zwiedzali Łódź.

Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy w Łodzi, był Ogród Botaniczny. Jest to jeden z największych ogrodów w Polsce - jego całkowita powierzchnia wynosi 67 ha. Ogród ma charakter parkowo-leśny, można tu podziwiać kolekcje roślinne z całego świata zaprezentowane w dziewięciu działach ekspozycyjnych.

Po zakwaterowaniu i obiedzie w Hotelu Boss przyszła pora na trochę nauki. Uczniowie udali się do Experymentarium. Jest to ośrodek typu discovery center, w którym nauka nie ma tajemnic. Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. W Experymentarium uczniowie uczestniczyli w wykładzie i ćwiczeniach, których tematyką były Polimery.

Drugi dzień młodzież rozpoczęła od zwiedzania Łódzkiego Ogrodu Zoologicznego. Wyjątkowych wrażeń dostarczyła wizyta przy wybiegu pand małych. Mogliśmy z bliska obserwować karmienie tych przeuroczych zwierząt. Nasza wizyta w zoo zbiegła się z obchodami Międzynarodowego Dnia Pandy Małej. Zdjęcie naszej grupy zostało umieszczone na Facebooku ZOO Łódź.

Kolejnymi atrakcjami drugiego dnia była wizyta w Planetarium i zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1. W Planetarium uczniowie obejrzeli zrealizowany w technologii 3D film "Dobór Naturalny". Projekcję poprzedził krótki opis zjawisk astronomicznych zachodzących aktualnie na niebie. Film to opowieść o historii teorii ewolucji organizmów żywych. Przeniósł nas w czasie do XIX-wiecznej Anglii, gdzie poznaliśmy Karola Darwina – przyrodnika i twórcę teorii ewolucji. Wraz z nim, na żaglowcu HMS Beagle, wyruszyliśmy w podróż ku wybrzeżom Ameryki Południowej. Dopełnieniem dla wspaniałych, trójwymiarowych obrazów była doskonale dobrana muzyka i dźwięk.

Po projekcji filmu uczniowie zwiedzali EC1. Ponad stuletnia elektrownia w Łodzi tym razem posłała w świat energię wiedzy.

Trzeciego dnia uczniowie złożyli wizytę w Muzeum Kinematografii. Tam uczestniczyli w filmowej lekcji muzealnej "Godzilla i świat wielkich potworów". Zapoznała ona uczestników z podgatunkiem kina science-fiction poświęconym wielkim potworom. Wyjaśnione zostały techniki produkcji z omówieniem szerokiej gamy efektów specjalnych. Lekcję ilustrowały fragmenty wybranych klasyków gatunku.

Wizyta w muzeum była ostatnią atrakcją wycieczki. Po obiedzie w hotelu uczniowie wraz z opiekunami (p. A.Fedoruk, p. R.Grzegorczyk i p. M.Wereszczyński) udali się w drogę powrotną do Żukowa. Uczestnicy zgodnie oświadczyli, że program wycieczki bardzo im się podobał.

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie