Szkoła Podstawowa w Żukowie

W nocy z piątku na sobotę gościliśmy w naszej szkole młodzież z klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Różance. Uczniowie z Różanki dołączyli do nas, by uczestniczyć w szkolnym nocowaniu.  


Młodzież miała wiele okazji do integracji podczas wspólnych gier i zabaw. Wszystko zaczęło się od zagospodarowania przestrzeni do spania. Każdy przyniósł sobie materac do sali gimnastycznej i rozłożył śpiwór. Następnie uczniowie zabrali się do przygotowania "Drzewa Przyjaźni". Na wyciętych biało - czerwonych serduszkach wypisano imiona wszystkich uczestników. W programie znalazł się również quiz pt. "Kocham Cię Polsko" przygotowany przez nauczycieli we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Włodawa z okazji 100 lecia niepodległości. Jego celem było m.in. popularyzowanie wiedzy o Polsce, budowanie poczucia przynależności narodowej, rozwijanie zainteresowania historią, kulturą i tradycją własnego narodu oraz kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci.

Kolejnym punktem programu było spotkanie pt. "W kręgu Stefana Żeromskiego", które zorganizowane zostało w ramach obchodów Narodowego Czytania oraz 100 lecia niepodległości. Panie Regina Ignatiuk i Martyna Ozimek przybliżyły młodzieży sylwetkę pisarza Stefana Żromskiego prezentując wybrane fragmenty utworu "Przedwiośnie". Na spotkaniu nie zabrakło również warsztatów plastycznych, w trakcie których uczestnicy szkicowali portret pisarza. Po pracy każdy z apetytem zjadł cieplutką zapiekankę.

Choć atrakcji było wiele najciekawszym doświadczeniem okazał się sam fakt nocowania w szkole.

Opiekę nad uczniami sprawowali: panie: Anna Soroka, Iwona Guczko, Barbara Lejko, Anna Bielecka oraz pan Krzysztof Oksytiuk.

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie