Szkoła Podstawowa w Żukowie

25 maja 2017 r. Sejm RP VIII kadencji zdecydował o ustanowieniu roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do świętowania tego niezwykłego jubileuszu przyłączyła się również Szkoła Podstawowa w Żukowie. 24 maja zorganizowaliśmy WIELKI TEST Z HISTORII, w którym udział wzięło osiem zespołów złożonych z przedstawicieli szkół i społeczności lokalnych z terenu Gminy Włodawa.


Test oparty został na pomyśle turniejów telewizyjnych. Jego przedmiotem było nie tylko sprawdzenie wiedzy uczestników ale również wspólna zabawa oraz radosne i głębokie przeżycie pokoleniowe. Wśród zadań stawianych przed uczestnikami znalazły się m.in. rozpoznawanie pamiątek historycznych przez dotyk, odgadywanie pieśni patriotycznych na podstawie melodii śpiewanych przez uczniów klas młodszych, rozpoznawanie postaci historycznych na podstawie fragmentów zdjęć.


Po niemal dwóch godzinach wspólnej zabawy Jury pod kierunkiem p. Anny Czajki wyłoniło zwycięzców. I miejsce zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej w Różance w składzie: Jagoda Baj - Horbaczewska, Jeremi Baj - Horbaczewski i pan Dariusz Baj - Horbaczewski. II miejsce przypadło zespołowi Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie w składzie: Mateusz Jakubik, Kacper Kozak i pan Krzysztof Kozak. III miejsce przyznano zespołowi ze Szkoły Podstawowej w Orchówku, w którym byli: Wiktoria Pisiewicz, Weronika Kasperkiewicz i pan Stanisław Masiukiewicz.

Organizatorkami i pomysłodawczyniami uroczystości były panie: Renata Grzegorczyk i Małgorzata Żakowska. Do organizatorek dołączyła również pani Regina Ignatiuk, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa. Uroczystość wspierali pracownicy i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz pani Anna Rymkiewicz, która przygotowała słodkie niespodzianki w barwach narodowych dla zaproszonych gości.

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie