Szkoła Podstawowa w Żukowie

W związku z zainicjowanym przez SBP XV Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek nauczyciele Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Włodawa zorganizowali spotkanie poświęcone książce. W ramach obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie mieli okazję usłyszeć utwory liryczne w wykonaniu pań: dyr. Marzanny Semeniuk, Reginy Ignatiuk oraz Małgorzaty Żakowskiej. Kolejną atrakcją były zagadki przygotowane  na podstawie fragmentów ulubionych przez młodzież książek. Uczniowie z ciekawością czytali teksty wybrane przez starsze koleżanki i szukali wskazówek znajdujących się w różnych częściach szkoły. Po rozwiązaniu wszystkich zadań przyszedł czas na kalambury, a następnie wspólne tańce.

 

- Myślimy, że takie spotkania powinny odbywać się częściej – mówią uczniowie klasy VII.- Łączą one  przyjemne z pożytecznym i pokazują, że czytanie nie musi być nudne!

 

Na zakończenie uczestnicy posilili się pyszną pizzą przygotowaną przez p. Lucynę Milart, która zaprezentowała poradniki kulinarne i zdradziła zainteresowanym przepis na pyszną potrawę.

 

Mamy nadzieję, że takie akcje staną się wkrótce tradycją szkolną.

 

 

Copyright © 2017-2020.
Szkoła Podstawowa w Żukowie