Szkoła Podstawowa w Żukowie

10. 01. 2020 r. - dzień wolny od zajęć dydaktycznych, choinka szkolna w SP Żuków

od godz. 8.00 

kl. I-IV do godz. 11.30

kl. V-VIII do godz. 13.30

Przyjazd zgodnie z planem

Czytaj więcej...

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
C.K.Norwid

 

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Czytaj więcej...

13 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Orchówku odbył się I Gminny Wielobój Sprawnościowy Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięło 120 uczniów ze szkół podstawowych z Różanki, Żukowa i Orchówka. Wielobój odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I-IV i klasy V-VIII.

Czytaj więcej...

6 grudnia Święty Mikołaj obdarował społeczność uczniowską prezentami. Jednym z nich był koncert Zespołu Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej: „Boże Narodzenie w baroku”.

Czytaj więcej...

2 grudnia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Żukowie oraz ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej w Różance uczestniczyli we wspólnej wycieczce do Sandomierza.

 

W programie wycieczki znalazły się m.in. spacer po Rynku znajdującym się w centrum starówki Sandomierza, w czasie którego uczniowie poznali nie tylko zabytki, ale i legendy z nim związane oraz wizyta w Zbrojowni Rycerskiej, gdzie można było przymierzyć rycerskie stroje i zrobić sobie w nich zdjęcie.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017-2019.
Szkoła Podstawowa w Żukowie